irc_banner       BITD_banner      

      THE BLUEWATER DESERT CHALLENGE   -   Saturday   10-10-2015   -   TIMING PAGE   -   1st Race

Count Alpha Class Race Number Driver LAP Start RM-1 RM-10 Finish LAP% Class Race Number Driver Count
1 FLT Class 2900 2992 Maddy Cox 3 10 06:23:06 01:33:37 01:47:17 02:06:05 3.0 Class 2900 2992 Maddy Cox 1
2 TAB Class 1800 1837 Corey Geiser 2 10 06:24:04 00:40:57 00:52:29 01:08:10 2.00 Class 1800 1837 Corey Geiser 2
3 TBX Class 1800 1827 Faith Kincaid (20) 2 10 06:23:34 00:43:17 00:56:21 01:13:40 2.00 Class 1800 1827 Faith Kincaid (20) 3
4 TCA Class 1900 1904 Cory Sappington (50) 3 10 06:16:02 01:08:48 01:19:52 01:34:23 3.0 Class 1900 1904 Cory Sappington (50) 4
5 TCB Class 1900 1910 Dan Fisher (38) 3 10 06:15:02 01:10:58 01:22:41 01:38:05 3.0 Class 1900 1910 Dan Fisher (38) 5
6 TCF Class 1900 1965 Jeramiah Drew 3 10 06:21:03 01:36:49 01:50:47 02:09:47 3.0 Class 1900 1965 Jeramiah Drew 6
7 TCH Class 1900 1974 Michael Stackpoole (45) 1 10 06:17:33 00:01:42 00:14:13 0.67 Class 1900 1974 Michael Stackpoole (45) 7
8 TCI Class 1900 1978 Dustin Jones (30) 3 10 06:15:32 01:07:01 01:18:09 01:32:38 3.0 Class 1900 1978 Dustin Jones (30) 8
9 TCJ Class 1900 1986 Amin Patel 3 10 06:20:32 01:13:48 01:25:26 01:40:13 3.0 Class 1900 1986 Amin Patel 9
10 TCK Class 1900 1994 Snake Livernash (26) 1 10 06:17:02 00:01:27 00:13:00 0.67 Class 1900 1994 Snake Livernash (26) 10
11 TCL Class 1900 1999 Larry Ragland (63) 3 10 06:16:32 01:48:06 02:00:20 02:23:02 3.0 Class 1900 1999 Larry Ragland (63) 11
12 TCT Class 2900 2918 Malcolm Sneed III (55) 3 10 06:21:32 02:21:58 2.33 Class 2900 2918 Malcolm Sneed III (55) 12
13 TGV Class 1900 1912 John Melvin Jr (43) 3 10 06:18:34 01:14:58 02:06:06 02:23:22 3.0 Class 1900 1912 John Melvin Jr (43) 13
14 TGW Class 1900 1913 Branden Sims (29) 3 10 06:20:02 01:11:38 01:22:46 01:39:45 3.0 Class 1900 1913 Branden Sims (29) 14
15 TGX Class 1900 1914 Darin Burau (30) 3 10 06:16:04 01:10:23 01:21:58 01:37:12 3.0 Class 1900 1914 Darin Burau (30) 15
16 THA Class 1900 1916 Cody Nygren (31) 3 10 06:17:04 01:11:59 01:23:08 01:38:44 3.0 Class 1900 1916 Cody Nygren (31) 16
17 THC Class 1900 1917 Jason Murray (32) 3 10 06:20:05 01:21:05 01:33:34 01:50:02 2.67 Class 1900 1917 Jason Murray (32) 17
18 THE Class 1900 1919 Brandon Schueler (26) 3 10 06:18:32 01:12:08 01:23:31 01:38:33 3.0 Class 1900 1919 Brandon Schueler (26) 18
19 THF Class 1900 1921 John angal (50) 3 10 06:19:03 01:11:57 01:23:21 01:38:20 3.0 Class 1900 1921 John angal (50) 19
20 THI Class 1900 1936 Jacob Carver (24) 3 10 06:18:02 01:11:48 01:22:48 01:37:56 3.0 Class 1900 1936 Jacob Carver (24) 20
21 THJ Class 1900 1944 Peter Lee Gelman () 1 10 06:16:34 00:01:43 00:14:34 0.67 Class 1900 1944 Peter Lee Gelman () 21
22 THK Class 1900 1952 Johathan McVay (40) 3 10 06:18:04 01:14:09 01:25:37 02:14:32 3.0 Class 1900 1952 Johathan McVay (40) 22
23 THL Class 1900 1960 Ryan Laidlaw (36) 3 10 06:15:32 01:11:25 01:22:57 01:38:21 3.0 Class 1900 1960 Ryan Laidlaw (36) 23
24 THN Class 1900 1969 Logan Gastel (30) 3 10 06:17:34 01:16:34 01:28:13 01:43:38 3.0 Class 1900 1969 Logan Gastel (30) 24
25 THP Class 1900 1993 Justin Quinn (22) 3 10 06:19:34 01:19:52 01:31:17 01:47:01 3.0 Class 1900 1993 Justin Quinn (22) 25
26 THV Class 2900 2903 Brad Griego (35) 1 10 06:22:04 00:01:49 0.33 Class 2900 2903 Brad Griego (35) 26
27 THX Class 2900 2907 Justin Brisbon (38) 1 10 06:21:35 00:01:46 0.33 Class 2900 2907 Justin Brisbon (38) 27
28 THY Class 2900 2909 Lacrecia Beurrier (46) 3 10 06:22:34 01:23:44 01:35:45 01:52:11 3.0 Class 2900 2909 Lacrecia Beurrier (46) 28
29 TIA Class 2900 2920 Michael Lansky (54) 2 10 06:21:02 00:55:57 01:08:47 1.67 Class 2900 2920 Michael Lansky (54) 29
30 TIJ Class 4500 4534 Steve Roundtree (50) 1 10 08:40:36 00:01:49 00:16:05 0.67 Class 4500 4534 Steve Roundtree (50) 30
Count Alpha Class Race Number Driver LAP Start RM-1 RM-10 Finish LAP% Class Race Number Driver Count


      THE BLUEWATER DESERT CHALLENGE   -   Saturday   10-10-2015   -   TIMING PAGE   -   2nd Race

Count Alpha Class Race Number Driver LAP Start RM-1 RM-10 Finish LAP% Class Race Number Driver Count
1 BAN Class 6000 6011 Jason Crabtree (41) 3 10 08:30:21 01:22:56 01:35:35 01:52:33 3.0 Class 6000 6011 Jason Crabtree (41) 1
2 BAW Class 2000 2015 Nathan Martino (43) 3 10 08:35:18 01:18:06 01:30:55 01:47:45 3.0 Class 2000 2015 Nathan Martino (43) 2
3 BBE Class 6000 6036 Ken Olson (50) 3 10 08:32:50 02:03:41 02:16:11 02:32:58 3.0 Class 6000 6036 Ken Olson (50) 3
4 BBW Class 6000 6098 Edmundo Chantler (43) 3 10 08:30:49 01:13:02 01:24:07 01:40:18 3.0 Class 6000 6098 Edmundo Chantler (43) 4
5 TBN Class 1700 1710 Rick Randall (37) 3 10 08:38:33 01:19:34 01:32:13 01:49:47 3.0 Class 1700 1710 Rick Randall (37) 5
6 TBO Class 1700 1717 Dylan Cochran 1 10 08:39:34 00:01:49 00:17:23 00:37:56 1.00 Class 1700 1717 Dylan Cochran 6
7 TBQ Class 1700 1724 Rob Seubert (44) 3 10 08:38:33 01:23:26 01:36:28 01:54:04 3.0 Class 1700 1724 Rob Seubert (44) 7
8 TBS Class 1700 1730 Mike Bragg (51) 3 10 08:37:33 01:23:03 01:36:15 01:53:48 3.0 Class 1700 1730 Mike Bragg (51) 8
9 TBT Class 7100 7147 Justin Park (39) 3 10 08:36:05 01:21:42 01:34:28 01:52:26 3.0 Class 7100 7147 Justin Park (39) 9
10 TBU Class 1700 1793 Garett Allred (19) 3 10 08:38:04 02:02:20 02:21:32 02:44:33 3.0 Class 1700 1793 Garett Allred (19) 10
11 TCM Class 2000 2001 Britney Myers (20) 3 10 08:35:34 01:19:40 01:32:35 01:49:30 3.0 Class 2000 2001 Britney Myers (20) 11
12 TCV Class 3000 3006 Nic Bayes (23) 3 10 08:33:33 01:11:00 01:22:02 01:36:56 3.0 Class 3000 3006 Nic Bayes (23) 12
13 TCW Class 3000 3011 Nick Cunningham (31) 3 10 08:33:04 01:23:10 01:35:55 01:53:24 3.0 Class 3000 3011 Nick Cunningham (31) 13
14 TCX Class 3000 3030 Ken Galinski (34) 3 10 08:33:35 01:18:40 01:30:40 01:46:37 3.0 Class 3000 3030 Ken Galinski (34) 14
15 TDA Class 3700 3749 Billy Bunch (72) 2 10 08:37:04 00:40:38 00:53:06 01:09:47 2.00 Class 3700 3749 Billy Bunch (72) 15
16 TDB Class 6000 6002 Todd Jackson (50) 3 10 08:30:04 01:09:09 01:19:53 01:34:36 3.0 Class 6000 6002 Todd Jackson (50) 16
17 TEA Class 6000 6021 Craig Spitz (43) 3 10 08:31:34 01:17:50 01:29:47 02:09:16 3.0 Class 6000 6021 Craig Spitz (43) 17
18 TEB Class 6000 6022 PJ Guglielmo (40) 3 10 08:32:04 01:11:41 01:23:07 02:19:15 3.0 Class 6000 6022 PJ Guglielmo (40) 18
19 TED Class 6000 6025 Jeff Proctor (36) 3 10 08:31:04 01:54:17 02:06:58 02:22:44 3.0 Class 6000 6025 Jeff Proctor (36) 19
20 TEE Class 6000 6031 Chris Hall (33) 3 10 08:31:34 01:10:03 01:20:35 01:35:10 3.0 Class 6000 6031 Chris Hall (33) 20
21 TEF Class 6000 6044 Andrew McLeod (31) 3 10 08:30:34 01:23:33 01:37:03 01:54:59 3.0 Class 6000 6044 Andrew McLeod (31) 21
22 TEG Class 6000 6048 Jeff Mortis (52) 3 10 08:31:03 01:14:31 01:25:56 01:42:12 3.0 Class 6000 6048 Jeff Mortis (52) 22
23 TEJ Class 6000 6088 Megan McLeod 3 10 08:32:34 01:17:31 01:29:17 01:45:02 3.0 Class 6000 6088 Megan McLeod 23
24 TEV Class 7100 7196 Khris Kading 3 10 08:36:05 01:17:52 01:30:12 2.67 Class 7100 7196 Khris Kading 24
25 THR Class 2000 2066 Joshua Cobb (16) 3 10 08:35:04 01:16:34 01:28:43 01:44:50 3.0 Class 2000 2066 Joshua Cobb (16) 25
26 THS Class 2000 2084 Ryan Golson (19) 3 10 08:34:34 01:15:51 01:27:54 01:43:46 3.0 Class 2000 2084 Ryan Golson (19) 26
27 TIC Class 3000 3003 Mike Bach (37) 2 10 08:33:04 00:38:28 00:50:12 01:05:13 2.00 Class 3000 3003 Mike Bach (37) 27
28 TID Class 3000 3048 Jeff Hofeditz (54) 3 10 08:34:04 01:13:45 01:24:52 01:40:06 3.0 Class 3000 3048 Jeff Hofeditz (54) 28
29 TIG Class 1700 1731 Dustin Hoffman 3 10 08:39:05 01:29:24 01:53:00 02:14:50 3.0 Class 1700 1731 Dustin Hoffman 29
Count Alpha Class Race Number Driver LAP Start RM-1 RM-10 Finish LAP% Class Race Number Driver Count


      THE BLUEWATER DESERT CHALLENGE   -   Saturday   10-10-2015   -   TIMING PAGE   -   3rd Race

Count Alpha Class Race Number Driver LAP Start RM-1 RM-10 Finish LAP% Class Race Number Driver Count
1 BTQ Class 7200 7214 Rene Brugger (53) 3 10 10:20:49 01:17:18 01:28:15 01:43:07 3.0 Class 7200 7214 Rene Brugger (53) 1
2 ESF Class 7200 7250 JT Holmes Jr (35) 1 10 10:20:02 00:01:24 00:12:10 0.67 Class 7200 7250 JT Holmes Jr (35) 2
3 ESG Class 7200 7269 Robert Ford (48) 3 10 10:20:33 01:45:52 01:59:34 3.0 Class 7200 7269 Robert Ford (48) 3
4 TAO Class 1000 1015 Sam Hilfiker 3 10 10:18:32 01:06:31 01:16:36 01:30:32 3.0 Class 1000 1015 Sam Hilfiker 4
5 TAQ Class 1000 1016 Ed Beard (77) 3 10 10:17:02 01:09:02 01:19:40 01:34:28 3.0 Class 1000 1016 Ed Beard (77) 5
6 TAR Class 1000 1023 Steve Melton (45) 2 2.00 Class 1000 1023 Steve Melton (45) 6
7 TAS Class 1000 1047 Jared Teague (43) 1 10 10:16:32 00:01:25 00:12:28 00:26:12 1.00 Class 1000 1047 Jared Teague (43) 7
8 TAT Class 1000 1067 Roger Starkey (31) 3 10 10:19:02 01:04:41 01:14:33 01:28:40 3.0 Class 1000 1067 Roger Starkey (31) 8
9 TAU Class 1000 1071 Jason Coleman (31) 2 10 10:17:32 00:01:36 00:46:55 01:40:22 1.67 Class 1000 1071 Jason Coleman (31) 9
10 TAV Class 1000 1090 T.J. Tuls (23) 3 10 10:16:02 01:07:00 01:17:21 01:31:33 3.0 Class 1000 1090 T.J. Tuls (23) 10
11 TAW Class 1000 1099 Adam Pfankuch (34) 3 10 10:15:03 00:58:01 01:07:21 01:20:35 3.0 Class 1000 1099 Adam Pfankuch (34) 11
12 TBI Class 7200 7207 Steve Kovach (61) 3 10 10:20:03 01:10:42 01:20:51 01:34:46 3.0 Class 7200 7207 Steve Kovach (61) 12
13 TEC Class 7200 7281 Randy Merritt (47) 3 10 10:19:35 01:06:40 01:22:15 01:36:00 3.0 Class 7200 7281 Randy Merritt (47) 13
14 TEX Class 7200 7226 Al Hogan (63) 1 10 10:22:05 00:01:54 00:14:48 00:32:26 1.00 Class 7200 7226 Al Hogan (63) 14
15 TEY Class 7200 7227 David Kincaid (67) 3 10 10:21:34 01:24:01 01:34:58 01:49:34 3.0 Class 7200 7227 David Kincaid (67) 15
16 TFA Class 7200 7247 Gary Messer (51) 2 10 10:21:02 00:32:47 00:42:59 1.67 Class 7200 7247 Gary Messer (51) 16
17 TFB Class 7200 7277 Mike McCarthy (53) 3 10 10:21:32 01:10:52 01:21:36 01:36:43 3.0 Class 7200 7277 Mike McCarthy (53) 17
18 TFD Class 7200 7287 Dallas Luttrell (34) 3 10 10:21:03 01:06:40 01:16:29 01:31:01 3.0 Class 7200 7287 Dallas Luttrell (34) 18
19 TFE Class 8000 8025 Macrea Glass (45) 3 10 10:23:03 01:16:28 01:26:31 01:40:52 3.0 Class 8000 8025 Macrea Glass (45) 19
20 TFF Class 8000 8027 Steve Olliges (52) 3 10 10:23:03 01:05:34 01:15:22 01:29:26 3.0 Class 8000 8027 Steve Olliges (52) 20
21 TFG Class 8000 8030 Don German (73) 3 10 10:22:33 01:05:52 01:15:35 01:29:46 3.0 Class 8000 8030 Don German (73) 21
22 TFX Class 1000 1004 Eric Trondle (40) 2 10 10:15:33 01:13:43 1.67 Class 1000 1004 Eric Trondle (40) 22
23 TFY Class 1000 1008 Michael West (41) 1 10 10:15:35 00:01:35 0.33 Class 1000 1008 Michael West (41) 23
24 TGA Class 1000 1011 Jon Van Hattem (34) 2 10 10:18:02 00:33:37 00:43:04 01:38:37 2.00 Class 1000 1011 Jon Van Hattem (34) 24
25 TGB Class 1000 1025 Chad Dohrman (32) 3 10 10:18:02 01:04:15 01:13:46 01:28:03 3.0 Class 1000 1025 Chad Dohrman (32) 25
26 TGD Class 1000 1032 Chip Prescott (51) 3 10 10:16:32 01:20:15 01:30:18 01:44:23 3.0 Class 1000 1032 Chip Prescott (51) 26
27 TGE Class 1000 1035 Mitch Armstrong (45) 3 10 10:17:33 01:08:50 01:19:21 01:34:07 3.0 Class 1000 1035 Mitch Armstrong (45) 27
28 TGF Class 1000 1072 Keith Waibel (52) 3 10 10:15:03 01:01:46 01:11:25 01:26:41 3.0 Class 1000 1072 Keith Waibel (52) 28
29 TGH Class 1000 1080 Peter Hajas (55) 3 10 10:17:02 01:04:14 01:14:29 01:28:34 3.0 Class 1000 1080 Peter Hajas (55) 29
30 TGI Class 1000 1024 Chad Cummings 3 10 10:23:12 01:07:21 01:17:30 01:31:23 3.0 Class 1000 1024 Chad Cummings 30
31 THQ Class 7200 7228 Jon Lee (55) 3 10 10:22:03 01:10:48 01:21:39 01:36:30 3.0 Class 7200 7228 Jon Lee (55) 31
32 ZAB Class 7200 7240 Daniel Werle (33) 3 10 10:19:48 01:07:41 01:17:48 01:32:17 3.0 Class 7200 7240 Daniel Werle (33) 32
Count Alpha Class Race Number Driver LAP Start RM-1 RM-10 Finish LAP% Class Race Number Driver Count


      THE BLUEWATER DESERT CHALLENGE   -   Saturday   10-10-2015   -   TIMING PAGE   -   4th Race

Count Alpha Class Race Number Driver LAP Start RM-1 RM-10 Finish LAP% Class Race Number Driver Count
1 TAX Class 1500 1501 Corey Keysar (48) 3 10 12:02:33 01:01:22 01:10:47 01:23:58 3.0 Class 1500 1501 Corey Keysar (48) 1
2 TBB Class 1500 1509 Shannon Campbell 3 10 12:01:02 01:11:36 01:21:25 01:35:18 3.0 Class 1500 1509 Shannon Campbell 2
3 TBC Class 1500 1532 Cody Parkhouse (28) 3 10 12:01:32 00:59:50 01:08:35 01:20:49 3.0 Class 1500 1532 Cody Parkhouse (28) 3
4 TBE Class 1500 1539 Adam Householder (30) 3 10 12:03:04 01:20:19 01:59:32 3.0 Class 1500 1539 Adam Householder (30) 4
5 TBF Class 1500 1542 Mike Baldi (50) 3 10 12:02:31 01:27:34 01:36:39 01:49:39 3.0 Class 1500 1542 Mike Baldi (50) 5
6 TBG Class 1500 1546 Jake Johnson (38) 3 10 12:01:03 01:24:18 2.33 Class 1500 1546 Jake Johnson (38) 6
7 TBH Class 1500 1549 Sam Berri (61) 1 0.33 Class 1500 1549 Sam Berri (61) 7
8 TBJ Class 1500 1566 Levi Rockhill (39) 3 10 12:03:20 01:05:44 01:15:28 01:29:05 3.0 Class 1500 1566 Levi Rockhill (39) 8
9 TBL Class 1500 1599 Todd Tuls (48) 3 10 12:02:02 01:01:25 01:10:58 01:24:06 3.0 Class 1500 1599 Todd Tuls (48) 9
10 TCQ Class 2400 2484 Jasen Shorman (42) 2 10 12:05:03 00:39:55 00:52:19 1.67 Class 2400 2484 Jasen Shorman (42) 10
11 TCR Class 2400 2488 Bryan Folks (48) 3 10 12:05:33 01:10:04 01:20:55 01:35:35 3.0 Class 2400 2488 Bryan Folks (48) 11
12 TCS Class 2400 2492 Clint Armstrong (8) 3 10 12:04:34 01:25:57 01:37:53 01:54:04 3.0 Class 2400 2492 Clint Armstrong (8) 12
13 TGK Class 1500 1502 Kyle Murray (24) 1 10 12:03:34 00:01:20 0.33 Class 1500 1502 Kyle Murray (24) 13
14 TGL Class 1500 1527 CJ Hutchins (30) 1 10 12:00:33 00:01:09 0.33 Class 1500 1527 CJ Hutchins (30) 14
15 TGO Class 1500 1529 Scott Bailey (55) 3 10 12:02:02 00:59:42 01:08:34 01:20:56 3.0 Class 1500 1529 Scott Bailey (55) 15
16 TGQ Class 1500 1562 Ladd Gilbert Sr (53) 3 10 12:03:33 01:47:26 01:57:16 02:11:13 3.0 Class 1500 1562 Ladd Gilbert Sr (53) 16
17 TGR Class 1500 1570 Harley Letner (32) 3 10 12:04:03 01:06:37 01:15:18 3.0 Class 1500 1570 Harley Letner (32) 17
18 TGS Class 1500 1575 Pat Dean (47) 1 10 12:04:03 00:01:15 0.33 Class 1500 1575 Pat Dean (47) 18
19 TGT Class 1500 1590 Kevin Thompson (42) 3 10 12:01:33 00:58:51 01:07:38 01:20:05 3.0 Class 1500 1590 Kevin Thompson (42) 19
20 THT Class 2400 2421 James Dean (19) 3 10 12:04:32 01:08:34 01:19:24 01:33:33 3.0 Class 2400 2421 James Dean (19) 20
21 THU Class 2400 2446 John Hsu (49) 3 10 12:05:04 01:22:01 01:32:37 01:47:04 3.0 Class 2400 2446 John Hsu (49) 21
Count Alpha Class Race Number Driver LAP Start RM-1 RM-10 Finish LAP% Class Race Number Driver Count


      THE BLUEWATER DESERT CHALLENGE   -   Saturday   10-10-2015   -   TIMING PAGE   -   5th Race

Count Alpha Class Race Number Driver LAP Start RM-1 RM-10 Finish LAP% Class Race Number Driver Count
1 BCG Class 6100 6110 Jim Riley (47) 1 10 14:08:22 00:01:24 00:11:54 00:33:23 1.00 Class 6100 6110 Jim Riley (47) 1
2 BCY Class 6100 6113 Joseph DeLucie (36) 3 10 14:09:18 01:18:10 01:31:08 01:46:15 3.0 Class 6100 6113 Joseph DeLucie (36) 2
3 BDF Class 6100 6123 Tim Weston (29) 3 10 14:07:31 01:10:20 01:21:31 01:36:47 3.0 Class 6100 6123 Tim Weston (29) 3
4 BEM Class 6100 6127 Jonathan Brenthel (36) 1 10 14:10:18 00:01:33 00:13:18 00:29:31 1.00 Class 6100 6127 Jonathan Brenthel (36) 4
5 BFT Class 6100 6132 Steve Croll (39) 3 10 14:06:50 01:10:09 01:20:00 01:34:07 2.67 Class 6100 6132 Steve Croll (39) 5
6 BIA Class 6100 6147 Carrie Smiley (46) 3 10 14:09:50 01:21:40 01:33:03 01:48:12 3.0 Class 6100 6147 Carrie Smiley (46) 6
7 BJH Class 6100 6149 Justin Peck (42) 3 10 14:07:19 01:10:15 01:21:12 01:36:16 3.0 Class 6100 6149 Justin Peck (42) 7
8 BOV Class 6100 6158 Tony Smiley (45) 3 10 14:10:02 01:09:49 01:20:42 01:36:00 2.33 Class 6100 6158 Tony Smiley (45) 8
9 BQS Class 6100 6187 Eric Bingle (36) 2 10 14:06:50 00:35:46 00:47:13 1.67 Class 6100 6187 Eric Bingle (36) 9
10 TAA Class 1400 1 Jason Voss (28) 3 10 14:01:03 00:57:08 01:07:17 01:21:53 3.0 Class 1400 1 Jason Voss (28) 10
11 TAD Class 1400 6 Rob McCachren (50) 3 10 14:00:32 00:55:40 01:04:05 01:15:49 3.0 Class 1400 6 Rob McCachren (50) 11
12 TAE Class 1400 15 Jim Beaver (34) 2 10 14:04:03 00:34:41 00:45:02 1.67 Class 1400 15 Jim Beaver (34) 12
13 TAF Class 1400 37 Jerry Whelchel (55) 3 10 14:02:03 01:17:00 01:28:01 01:46:47 3.0 Class 1400 37 Jerry Whelchel (55) 13
14 TAH Class 1400 58 Tracy Graf (52) 3 10 14:01:33 00:59:57 01:09:40 01:23:53 3.0 Class 1400 58 Tracy Graf (52) 14
15 TAJ Class 1400 81 Taylor Mills (33) 3 10 14:04:03 01:05:15 01:15:07 01:28:30 3.0 Class 1400 81 Taylor Mills (33) 15
16 TAK Class 1400 87 Drew Wentz (30) 3 10 14:04:34 01:59:01 2.33 Class 1400 87 Drew Wentz (30) 16
17 TAL Class 1400 90 Josh Daniel (40) 3 10 14:00:32 00:56:30 01:05:28 2.67 Class 1400 90 Josh Daniel (40) 17
18 TAM Class 1400 92 Kevin Curtis (47) 3 10 14:04:34 01:06:48 01:17:20 01:31:35 2.67 Class 1400 92 Kevin Curtis (47) 18
19 TAN Class 1400 94 Steve Strobel (51) 1 10 14:05:04 00:01:16 00:12:04 0.67 Class 1400 94 Steve Strobel (51) 19
20 TBR Class 1400 72 Rob Reinertson 3 10 14:05:33 01:09:33 01:20:07 01:35:27 3.0 Class 1400 72 Rob Reinertson 20
21 TCN Class 6100 6165 Tyler Denton 3 10 14:10:33 01:24:13 01:35:43 01:50:57 3.0 Class 6100 6165 Tyler Denton 21
22 TEK Class 6100 6116 Cody Fuquay (38) 1 10 14:07:33 00:01:43 00:13:12 00:28:32 1.00 Class 6100 6116 Cody Fuquay (38) 22
23 TEL Class 6100 6119 Brent Sourapas (19) 3 10 14:09:05 01:22:22 01:33:42 01:49:03 3.0 Class 6100 6119 Brent Sourapas (19) 23
24 TEM Class 6100 6125 Arturo Benavides (31) 3 10 14:08:34 01:27:31 01:39:41 01:56:16 3.0 Class 6100 6125 Arturo Benavides (31) 24
25 TEN Class 6100 6150 Ray McKinzie (44) 3 10 14:09:36 01:22:03 01:33:23 01:49:07 3.0 Class 6100 6150 Ray McKinzie (44) 25
26 TEO Class 6100 6175 Jerry Zaiden (42) 3 10 14:07:03 01:07:51 01:17:48 01:32:38 3.0 Class 6100 6175 Jerry Zaiden (42) 26
27 TEP Class 6100 6178 Nick Mills 3 10 14:10:36 01:12:01 01:23:10 01:38:03 3.0 Class 6100 6178 Nick Mills 27
28 TEQ Class 6100 6183 Jeff Terzo (26) 3 10 14:06:04 01:12:01 01:23:26 01:38:41 3.0 Class 6100 6183 Jeff Terzo (26) 28
29 TES Class 6100 6196 Alex Gonzales (30) 3 10 14:06:03 01:35:25 01:46:05 02:00:06 3.0 Class 6100 6196 Alex Gonzales (30) 29
30 TEU Class 1400 43 Curt Leduc 1 10 14:03:04 00:01:20 00:11:35 0.67 Class 1400 43 Curt Leduc 30
31 TFJ Class 1400 7 Dale Dondel (51) 3 10 14:00:03 00:55:22 01:04:06 01:39:58 3.0 Class 1400 7 Dale Dondel (51) 31
32 TFK Class 1400 16 Cameron Steele (47) 2 10 14:02:33 00:34:39 00:44:37 00:58:23 2.00 Class 1400 16 Cameron Steele (47) 32
33 TFL Class 1400 27 Steve Olliges (52) 3 10 14:01:34 00:59:26 01:09:26 01:23:09 3.0 Class 1400 27 Steve Olliges (52) 33
34 TFM Class 1400 32 Shawn Croll (28) 3 10 14:01:05 00:56:48 01:07:09 01:21:58 3.0 Class 1400 32 Shawn Croll (28) 34
35 TFN Class 1400 33 Todd Romano (45) 3 10 14:02:34 01:02:26 01:11:56 01:25:53 3.0 Class 1400 33 Todd Romano (45) 35
36 TFR Class 1400 45 Scott Schovajsa (53) 3 10 14:03:05 01:03:26 01:12:55 01:26:44 3.0 Class 1400 45 Scott Schovajsa (53) 36
37 TFU Class 1400 59 Craig Potts (44) 3 10 14:03:33 01:04:24 01:14:02 01:27:32 3.0 Class 1400 59 Craig Potts (44) 37
38 TFW Class 1400 95 Scott Whipple (48) 3 10 14:03:33 01:05:11 01:14:51 01:28:34 3.0 Class 1400 95 Scott Whipple (48) 38
39 THO Class 6100 6179 Alejandro Perusina(26) 1 10 14:11:03 00:06:46 0.33 Class 6100 6179 Alejandro Perusina(26) 39
40 TIM Class 1400 38 Eric Husted 1 10 14:05:03 00:01:35 00:12:25 0.67 Class 1400 38 Eric Husted 40
Count Alpha Class Race Number Driver LAP Start RM-1 RM-10 Finish LAP% Class Race Number Driver Count