irc_banner       BITD_banner      

      THE BLUEWATER DESERT CHALLENGE   -   Saturday   10-11-2014   -   TIMING PAGE   -   1st Race

Count Alpha Class Race Number Driver LAP Start RM-1 RM-10 Finish LAP% Class Race Number Driver Count
1 BCG Class 3700 3704 Bob Mamer 3 11 06:16:08 01:20:52 01:33:29 01:51:17 3.0 Class 3700 3704 Bob Mamer 1
2 BEM Class 1900 1985 Bob Megdal 3 11 06:25:22 01:31:47 01:45:23 2.67 Class 1900 1985 Bob Megdal 2
3 BRI Class 1900 1991 David Laurence 3 11 06:24:52 01:27:57 01:43:09 02:02:02 3.0 Class 1900 1991 David Laurence 3
4 TDB Class 1800 1827 Faith Kincaid (19) 2 11 06:15:10 00:45:28 01:06:35 01:25:46 2.00 Class 1800 1827 Faith Kincaid (19) 4
5 TEC Class 1900 1902 Jeff Obering (52) 3 11 06:20:36 01:18:28 01:31:17 01:48:17 3.0 Class 1900 1902 Jeff Obering (52) 5
6 TED Class 1900 1904 Cory Sappington (50) 3 11 06:17:07 02:04:43 02:19:28 2.67 Class 1900 1904 Cory Sappington (50) 6
7 TEE Class 1900 1906 Paul Cooper (53) 3 11 06:18:07 01:36:29 01:49:11 02:06:06 3.0 Class 1900 1906 Paul Cooper (53) 7
8 TEG Class 1900 1911 Brian Bush (34) 3 11 06:21:07 01:20:45 02:37:27 2.67 Class 1900 1911 Brian Bush (34) 8
9 TEI Class 1900 1912 John Melvin Jr. (42) 3 11 06:19:08 02:00:13 02:17:19 02:43:02 3.0 Class 1900 1912 John Melvin Jr. (42) 9
10 TEJ Class 1900 1913 Branden Sims (28) 3 11 06:22:06 01:12:14 01:24:08 01:40:01 3.0 Class 1900 1913 Branden Sims (28) 10
11 TEK Class 1900 1917 Jason Murray (31) 3 11 06:20:37 01:19:57 01:33:22 01:51:17 3.0 Class 1900 1917 Jason Murray (31) 11
12 TEM Class 1900 1918 Justin Lambert (39) 3 11 06:21:06 01:10:44 01:22:36 01:41:44 3.0 Class 1900 1918 Justin Lambert (39) 12
13 TEO Class 1900 1919 Brandon Schueler (25) 3 11 06:17:06 01:10:14 01:22:10 01:37:32 3.0 Class 1900 1919 Brandon Schueler (25) 13
14 TEP Class 1900 1920 Michael Lansky (53) 3 11 06:17:37 01:25:26 2.33 Class 1900 1920 Michael Lansky (53) 14
15 TEQ Class 1900 1921 John Angal (49) 2 11 06:21:36 00:36:49 00:48:39 01:09:54 2.00 Class 1900 1921 John Angal (49) 15
16 TER Class 1900 1922 Bret Ferrell (32) 3 11 06:21:36 01:41:59 01:55:31 02:12:51 3.0 Class 1900 1922 Bret Ferrell (32) 16
17 TES Class 1900 1924 Lacrecia Beurrier (45) 3 11 06:19:37 02:38:04 2.33 Class 1900 1924 Lacrecia Beurrier (45) 17
18 TEU Class 1900 1925 Chris Hill (39) 3 11 06:19:37 01:44:54 01:59:24 02:18:37 3.0 Class 1900 1925 Chris Hill (39) 18
19 TEV Class 1900 1928 Brian Geczi (39) 3 11 06:20:08 01:30:48 01:46:29 02:06:27 3.0 Class 1900 1928 Brian Geczi (39) 19
20 TEW Class 1900 1931 Craig Scanlon (40) 3 11 06:18:36 01:14:55 01:26:44 01:42:17 3.0 Class 1900 1931 Craig Scanlon (40) 20
21 TEX Class 1900 1934 Scott Kiger (46) 3 11 06:20:06 01:13:58 01:25:33 01:40:48 3.0 Class 1900 1934 Scott Kiger (46) 21
22 TFA Class 1900 1942 Scott McFarland (47) 2 11 06:19:07 00:38:30 1.33 Class 1900 1942 Scott McFarland (47) 22
23 TFC Class 1900 1946 Christina Perkins (29) 2 11 06:18:06 00:42:45 00:55:03 01:23:27 2.00 Class 1900 1946 Christina Perkins (29) 23
24 TFD Class 1900 1950 Clint Akmquist (35) 1 11 06:18:37 00:01:34 00:14:05 02:22:41 1.00 Class 1900 1950 Clint Akmquist (35) 24
25 TFE Class 1900 1961 Scott Martinez (47) 3 11 06:23:37 01:28:17 01:43:27 02:02:07 3.0 Class 1900 1961 Scott Martinez (47) 25
26 TFF Class 1900 1969 Renee Hudson (45) 3 11 06:23:37 01:31:16 01:46:17 02:06:06 3.0 Class 1900 1969 Renee Hudson (45) 26
27 TFG Class 1900 1971 Matt Krimple (49) 3 11 06:22:37 01:29:39 01:43:27 02:02:28 3.0 Class 1900 1971 Matt Krimple (49) 27
28 TFH Class 1900 1979 Justin Brisbon (37) 3 11 06:23:11 01:19:02 2.33 Class 1900 1979 Justin Brisbon (37) 28
29 TFI Class 1900 1980 Brad Griego (34) 0 11 06:22:40 0.00 Class 1900 1980 Brad Griego (34) 29
30 TFL Class 1900 1982 Michael Megdal (32) 3 11 06:24:07 01:25:17 01:39:12 02:02:43 3.0 Class 1900 1982 Michael Megdal (32) 30
31 TFM Class 1900 1987 Brain Goldstein (27) 1 11 06:24:06 00:01:41 00:27:54 00:47:43 1.00 Class 1900 1987 Brain Goldstein (27) 31
Count Alpha Class Race Number Driver LAP Start RM-1 RM-10 Finish LAP% Class Race Number Driver Count


      THE BLUEWATER DESERT CHALLENGE   -   Saturday   10-11-2014   -   TIMING PAGE   -   2nd Race

Count Alpha Class Race Number Driver LAP Start RM-1 RM-10 Finish LAP% Class Race Number Driver Count
1 BBE Class 6000 6013 Dave Carlson 3 11 08:33:23 01:20:05 01:36:11 01:54:51 3.0 Class 6000 6013 Dave Carlson 1
2 BCY Class 6000 6009 Rick Johnson 3 11 08:33:24 01:21:57 01:35:21 01:52:57 3.0 Class 6000 6009 Rick Johnson 2
3 BFT Class 2000 2091 David Jones 3 11 08:36:24 01:33:08 2.33 Class 2000 2091 David Jones 3
4 BTQ Class 6000 6011 Max Meachum 1 11 08:33:54 00:01:31 0.33 Class 6000 6011 Max Meachum 4
5 TAS Class 3000 3012 Neal Drickey 3 11 08:38:08 02:12:16 02:26:25 02:44:34 3.0 Class 3000 3012 Neal Drickey 5
6 TBX Class 1100 1153 Brad Wilson (25) 3 11 08:30:37 01:09:07 01:20:41 01:35:54 3.0 Class 1100 1153 Brad Wilson (25) 6
7 TBY Class 1100 1157 Steve Waters (58) 3 11 08:30:07 01:30:13 01:45:06 02:02:54 3.0 Class 1100 1157 Steve Waters (58) 7
8 TCA Class 1100 1160 Rick Poole (56) 3 11 08:30:07 01:12:09 01:24:00 01:39:33 3.0 Class 1100 1160 Rick Poole (56) 8
9 TCB Class 1100 1178 Steve Melton (44) 3 11 08:30:38 01:15:42 01:28:05 01:44:10 3.0 Class 1100 1178 Steve Melton (44) 9
10 TFQ Class 2000 2019 Ryan Mattox (29) 3 11 08:34:38 01:18:48 01:32:09 01:48:50 3.0 Class 2000 2019 Ryan Mattox (29) 10
11 TFR Class 2000 2020 Ryan Etter (13) 3 11 08:36:38 01:51:49 02:06:34 02:24:54 3.0 Class 2000 2020 Ryan Etter (13) 11
12 TFU Class 2000 2027 Day gang Daniel (35) 3 11 08:35:08 01:20:26 01:34:18 01:51:18 3.0 Class 2000 2027 Day gang Daniel (35) 12
13 TFW Class 2000 2031 Wheeler Morgan (31) 3 11 08:36:38 01:19:06 01:32:18 01:49:45 3.0 Class 2000 2031 Wheeler Morgan (31) 13
14 TFX Class 2000 2066 Joshua Cobb (15) 3 11 08:35:08 01:27:06 01:42:09 02:00:21 3.0 Class 2000 2066 Joshua Cobb (15) 14
15 TGA Class 2000 2084 Ryan Golson (18) 3 11 08:35:37 01:21:29 01:35:02 2.67 Class 2000 2084 Ryan Golson (18) 15
16 TGB Class 3000 3002 Tim Brown (29) 3 11 08:37:08 01:10:41 01:22:00 01:36:40 3.0 Class 3000 3002 Tim Brown (29) 16
17 TGD Class 3000 3003 Mike Bach (36) 3 11 08:37:39 01:33:42 01:46:41 02:04:11 3.0 Class 3000 3003 Mike Bach (36) 17
18 TGE Class 3000 3027 Clay Connelly 3 11 08:37:37 01:10:23 01:21:48 01:36:54 3.0 Class 3000 3027 Clay Connelly 18
19 TGF Class 3000 3030 Ken Galinski (38) 3 11 08:37:10 01:51:59 02:05:12 02:22:30 3.0 Class 3000 3030 Ken Galinski (38) 19
20 TGG Class 3000 3068 Shelby Thompson (26) 2 11 08:38:08 00:42:41 1.33 Class 3000 3068 Shelby Thompson (26) 20
21 TGH Class 6000 6001 P.J. Guglielmo (39) 3 11 08:31:09 01:35:35 01:48:57 02:06:06 3.0 Class 6000 6001 P.J. Guglielmo (39) 21
22 TGI Class 6000 6002 Todd jackson (49) 3 11 08:31:38 01:12:14 01:24:18 01:39:49 3.0 Class 6000 6002 Todd jackson (49) 22
23 TGJ Class 6000 6006 Logan Holladay (25) 3 11 08:32:09 01:13:01 01:24:58 01:40:06 3.0 Class 6000 6006 Logan Holladay (25) 23
24 TGK Class 6000 6025 Jeff Proctor (35) 1 11 08:31:38 00:01:34 00:13:46 0.67 Class 6000 6025 Jeff Proctor (35) 24
25 TGL Class 6000 6031 Chris Hall (32) 3 11 08:32:39 01:14:21 2.33 Class 6000 6031 Chris Hall (32) 25
26 TGN Class 6000 6044 Andrew McLeod (30) 3 11 08:31:09 01:56:43 02:10:21 02:28:26 3.0 Class 6000 6044 Andrew McLeod (30) 26
27 TGO Class 6000 6048 Jeff Mortis (51) 3 11 08:32:38 01:11:47 01:23:33 01:39:23 3.0 Class 6000 6048 Jeff Mortis (51) 27
28 TGP Class 6000 6060 Ben Abatti III (20) 2 1.67 Class 6000 6060 Ben Abatti III (20) 28
29 TGQ Class 6000 6099 Eric Norris (49) 3 11 08:34:08 01:20:25 01:33:42 01:51:07 3.0 Class 6000 6099 Eric Norris (49) 29
30 TIC Class 8100 8118 John webster (43) 3 11 08:38:37 01:22:44 01:35:17 01:52:26 3.0 Class 8100 8118 John webster (43) 30
31 ZAB Class 2000 2010 Rudy Arzate 3 11 08:36:23 01:22:07 01:35:59 01:53:06 3.0 Class 2000 2010 Rudy Arzate 31
Count Alpha Class Race Number Driver LAP Start RM-1 RM-10 Finish LAP% Class Race Number Driver Count


      THE BLUEWATER DESERT CHALLENGE   -   Saturday   10-11-2014   -   TIMING PAGE   -   3rd Race

Count Alpha Class Race Number Driver LAP Start RM-1 RM-10 Finish LAP% Class Race Number Driver Count
1 BAO Class 8000 8063 Frank Bushman 1 11 10:23:25 00:01:28 00:14:23 00:30:57 1.00 Class 8000 8063 Frank Bushman 1
2 BBW Class 1000 1007 Tony Nguyen 1 11 10:24:07 00:02:30 00:14:54 00:31:07 1.00 Class 1000 1007 Tony Nguyen 2
3 BDF Class 7200 7208 Adrian Diaz 2 11 10:24:55 00:38:12 00:49:43 1.67 Class 7200 7208 Adrian Diaz 3
4 TBC Class 1000 1004 Eric Trondle (39) 3 11 10:23:36 01:17:30 01:30:04 01:46:38 3.0 Class 1000 1004 Eric Trondle (39) 4
5 TBD Class 1000 1013 Ryan Hancock (38) 1 11 10:20:37 00:01:23 0.33 Class 1000 1013 Ryan Hancock (38) 5
6 TBE Class 1000 1014 Cody Robinson (22) 3 11 10:16:37 01:23:14 01:34:26 01:50:13 3.0 Class 1000 1014 Cody Robinson (22) 6
7 TBF Class 1000 1015 Sam Hilfiker (38) 3 11 10:19:06 00:35:49 00:47:01 01:19:11 2.33 Class 1000 1015 Sam Hilfiker (38) 7
8 TBG Class 1000 1016 Ed Berard (76) 0 11 10:19:48 0.00 Class 1000 1016 Ed Berard (76) 8
9 TBH Class 1000 1018 Dennis Kordonowy (60) 2 11 10:19:36 00:01:25 00:12:50 00:47:34 1.33 Class 1000 1018 Dennis Kordonowy (60) 9
10 TBI Class 1000 1023 Lee Banning Sr. (62) 0 11 10:22:37 0.00 Class 1000 1023 Lee Banning Sr. (62) 10
11 TBJ Class 1000 1025 Chad Dohrman (31) 2 11 10:20:07 00:38:53 00:50:14 01:04:56 2.00 Class 1000 1025 Chad Dohrman (31) 11
12 TBK Class 1000 1033 Darren Ebberts (42) 1 11 10:20:38 00:01:20 00:12:33 0.67 Class 1000 1033 Darren Ebberts (42) 12
13 TBL Class 1000 1035 Mitch armstrong (44) 3 11 10:21:38 01:16:31 01:29:20 01:45:53 3.0 Class 1000 1035 Mitch armstrong (44) 13
14 TBN Class 1000 1049 Adam Pfankuch (33) 3 11 10:16:36 01:04:03 01:14:41 01:28:18 3.0 Class 1000 1049 Adam Pfankuch (33) 14
15 TBO Class 1000 1053 Brad Wilson (25) 3 11 10:19:07 01:10:07 01:21:25 01:36:40 3.0 Class 1000 1053 Brad Wilson (25) 15
16 TBQ Class 1000 1056 Johnny Buss (57) 3 11 10:24:09 01:22:02 01:35:42 01:53:18 3.0 Class 1000 1056 Johnny Buss (57) 16
17 TBS Class 1000 1068 Blade Hildebrand (15) 3 11 10:20:06 01:16:04 01:28:05 01:43:31 3.0 Class 1000 1068 Blade Hildebrand (15) 17
18 TBT Class 1000 1072 Keith Waibel (51) 3 11 10:18:06 01:09:54 01:21:22 01:36:35 3.0 Class 1000 1072 Keith Waibel (51) 18
19 TBU Class 1000 1081 Todd Winslow (49) 3 11 10:23:07 01:15:38 01:26:42 02:16:06 3.0 Class 1000 1081 Todd Winslow (49) 19
20 TBW Class 1000 1087 Troy Messer (27) 2 11 10:15:46 00:01:17 01:15:34 1.33 Class 1000 1087 Troy Messer (27) 20
21 TCN Class 7200 7222 Pete Sohren 3 11 10:16:07 01:08:14 01:19:10 01:33:40 3.0 Class 7200 7222 Pete Sohren 21
22 THJ Class 7200 7204 Steve LaRosa (49) 3 11 10:21:07 01:16:07 01:28:34 01:45:00 3.0 Class 7200 7204 Steve LaRosa (49) 22
23 THK Class 7200 7207 Steve Kovach (60) 3 11 10:19:36 01:08:35 01:19:26 01:33:55 3.0 Class 7200 7207 Steve Kovach (60) 23
24 THM Class 7200 7212 Brad Lee Looney (19) 3 11 10:21:38 01:11:49 01:23:58 02:16:08 3.0 Class 7200 7212 Brad Lee Looney (19) 24
25 THN Class 7200 7217 Jeff Horsley (49) 3 11 10:17:07 01:08:39 01:19:48 01:34:46 3.0 Class 7200 7217 Jeff Horsley (49) 25
26 THO Class 7200 7244 Matt Lovelle (37) 3 11 10:22:08 01:27:04 01:41:29 02:02:40 3.0 Class 7200 7244 Matt Lovelle (37) 26
27 THQ Class 7200 7254 Brendan F Finn Sr. (50) 2 11 10:23:37 00:40:09 00:52:08 1.67 Class 7200 7254 Brendan F Finn Sr. (50) 27
28 THR Class 7200 7256 Brett Backus (27) 3 11 10:18:07 01:13:59 01:25:09 01:40:34 3.0 Class 7200 7256 Brett Backus (27) 28
29 THS Class 7200 7281 Randy Merritt (46) 3 11 10:17:07 01:09:07 01:20:13 01:35:10 3.0 Class 7200 7281 Randy Merritt (46) 29
30 THT Class 7200 7287 Dallas Luttrell (33) 3 11 10:18:37 01:09:49 01:21:02 01:36:21 3.0 Class 7200 7287 Dallas Luttrell (33) 30
31 THU Class 7200 7294 Devin Rumsey (19) 2 11 10:16:08 00:34:46 1.33 Class 7200 7294 Devin Rumsey (19) 31
32 THV Class 7200 7298 Jordan Brenthel (28) 3 11 10:18:36 01:21:49 01:33:14 01:48:50 3.0 Class 7200 7298 Jordan Brenthel (28) 32
33 THX Class 8000 8025 Macrae Glass (44) 3 11 10:17:36 01:09:46 01:21:16 01:36:45 3.0 Class 8000 8025 Macrae Glass (44) 33
34 THY Class 8000 8027 Steve Olliges (51) 1 11 10:15:07 00:01:17 00:11:03 00:24:48 1.00 Class 8000 8027 Steve Olliges (51) 34
35 TIA Class 8000 8030 Don German (72) 1 11 10:17:37 00:01:18 00:12:23 0.67 Class 8000 8030 Don German (72) 35
36 TIB Class 8000 8034 Jacob Fielding (26) 3 11 10:22:36 01:11:18 2.33 Class 8000 8034 Jacob Fielding (26) 36
Count Alpha Class Race Number Driver LAP Start RM-1 RM-10 Finish LAP% Class Race Number Driver Count


      THE BLUEWATER DESERT CHALLENGE   -   Saturday   10-11-2014   -   TIMING PAGE   -   4th Race

Count Alpha Class Race Number Driver LAP Start RM-1 RM-10 Finish LAP% Class Race Number Driver Count
1 BAC Class 1500 1519 Shannon Campbell 3 11 12:00:51 01:45:55 01:55:49 02:09:56 3.0 Class 1500 1519 Shannon Campbell 1
2 BAN Class 2400 2406 Tim Carolan (53) 2 11 12:06:22 01:09:11 01:26:16 01:42:54 2.00 Class 2400 2406 Tim Carolan (53) 2
3 TCC Class 1500 1501 Jon Walker (48) 3 11 12:03:52 01:04:00 01:13:53 01:27:47 3.0 Class 1500 1501 Jon Walker (48) 3
4 TCE Class 1500 1517 Ryan Mattox (29) 3 11 12:03:06 01:06:05 01:16:27 01:30:52 3.0 Class 1500 1517 Ryan Mattox (29) 4
5 TCF Class 1500 1520 Corey Keysar (47) 3 11 12:02:36 01:04:25 2.33 Class 1500 1520 Corey Keysar (47) 5
6 TCG Class 1500 1522 Brian Wilson (29) 2 11 12:03:36 00:33:23 00:43:34 00:57:52 2.00 Class 1500 1522 Brian Wilson (29) 6
7 TCH Class 1500 1525 Joel Whitted (41) 3 11 12:02:06 01:04:26 01:14:27 01:29:04 3.0 Class 1500 1525 Joel Whitted (41) 7
8 TCK Class 1500 1528 Steve Sells (52) 1 11 12:05:07 00:01:18 00:22:48 0.67 Class 1500 1528 Steve Sells (52) 8
9 TCL Class 1500 1537 Eduardo Laguna (24) 3 11 12:02:06 01:03:45 01:13:38 01:27:52 2.33 Class 1500 1537 Eduardo Laguna (24) 9
10 TCM Class 1500 1545 Jacob LeCompte (32) 2 11 12:05:06 00:47:55 1.33 Class 1500 1545 Jacob LeCompte (32) 10
11 TCO Class 1500 1549 Sam Berri (60) 3 11 12:00:22 01:08:05 01:19:01 01:34:40 3.0 Class 1500 1549 Sam Berri (60) 11
12 TCP Class 1500 1553 Ray Griffith (26) 3 11 12:01:06 01:03:21 01:13:17 01:26:49 2.33 Class 1500 1553 Ray Griffith (26) 12
13 TCS Class 1500 1562 Ladd Gilbert (52) 1 11 12:04:35 00:01:23 00:13:17 00:30:50 1.00 Class 1500 1562 Ladd Gilbert (52) 13
14 TCT Class 1500 1566 Levi Rockhill (38) 3 11 12:04:05 01:12:31 01:24:59 01:40:19 3.0 Class 1500 1566 Levi Rockhill (38) 14
15 TCU Class 1500 1570 Harley Letner (31) 3 11 12:04:06 01:03:10 01:26:11 3.0 Class 1500 1570 Harley Letner (31) 15
16 TCV Class 1500 1575 Pat Dean (46) 2 11 12:02:36 00:32:40 1.33 Class 1500 1575 Pat Dean (46) 16
17 TCW Class 1500 1577 Justin Lofton (28) 3 11 12:00:36 01:02:56 01:12:34 01:28:53 3.0 Class 1500 1577 Justin Lofton (28) 17
18 TCX Class 1500 1590 Kevin Thompson (41) 1 11 12:01:36 00:01:15 00:11:36 00:25:41 1.00 Class 1500 1590 Kevin Thompson (41) 18
19 TDA Class 1500 1595 Travis Chase (35) 1 11 12:01:35 00:01:13 0.33 Class 1500 1595 Travis Chase (35) 19
20 TIE Class 1500 1569 Andrew Myers 2 11 12:05:36 00:32:58 00:43:19 00:57:05 2.00 Class 1500 1569 Andrew Myers 20
21 TIH Class 1500 1541 Scott Schovajsa (52) 3 11 12:04:37 01:06:52 01:17:39 01:32:52 3.0 Class 1500 1541 Scott Schovajsa (52) 21
Count Alpha Class Race Number Driver LAP Start RM-1 RM-10 Finish LAP% Class Race Number Driver Count


      THE BLUEWATER DESERT CHALLENGE   -   Saturday   10-11-2014   -   TIMING PAGE   -   5th Race

Count Alpha Class Race Number Driver LAP Start RM-1 RM-10 Finish LAP% Class Race Number Driver Count
1 BAW Class 1400 79 Dana Nicholson 1 11 14:05:24 00:01:23 00:13:35 00:30:07 1.00 Class 1400 79 Dana Nicholson 1
2 BQK Class 1400 99 Kyle LeDuc 3 11 14:00:52 01:07:24 01:17:03 01:32:02 3.0 Class 1400 99 Kyle LeDuc 2
3 TAA Class 1400 1 Jason Voss (27) 3 11 14:00:37 01:02:35 01:13:07 01:26:52 3.0 Class 1400 1 Jason Voss (27) 3
4 TAD Class 1400 15 Jim Beaver (33) 3 11 14:03:07 01:26:27 01:40:21 02:03:10 3.0 Class 1400 15 Jim Beaver (33) 4
5 TAF Class 1400 32 Shawn Croll (27) 3 11 14:01:07 01:15:44 01:25:53 01:39:42 3.0 Class 1400 32 Shawn Croll (27) 5
6 TAH Class 1400 34 Ken Losch (54) 3 11 14:04:07 01:05:31 01:15:58 01:31:28 3.0 Class 1400 34 Ken Losch (54) 6
7 TAK Class 1400 45 Scott Schovajsa (52) 3 11 14:03:07 01:08:16 01:19:03 01:34:44 2.33 Class 1400 45 Scott Schovajsa (52) 7
8 TAL Class 1400 46 Troy vest (47) 1 11 14:04:37 0.33 Class 1400 46 Troy vest (47) 8
9 TAM Class 1400 53 Adam Ray Lunn (30) 3 11 14:03:39 01:51:56 02:07:16 02:24:32 3.0 Class 1400 53 Adam Ray Lunn (30) 9
10 TAN Class 1400 57 Carty Beal (75) 3 11 14:03:38 01:42:39 01:54:50 02:11:21 3.0 Class 1400 57 Carty Beal (75) 10
11 TAO Class 1400 58 Tracy Graf (51) 3 11 14:02:07 02:27:08 2.67 Class 1400 58 Tracy Graf (51) 11
12 TAQ Class 1400 59 Craig Potts (43) 3 11 14:01:07 01:03:04 01:13:23 01:49:45 3.0 Class 1400 59 Craig Potts (43) 12
13 TAT Class 1400 82 Krisha Beal (39) 3 11 14:04:08 01:24:20 01:37:58 01:57:23 3.0 Class 1400 82 Krisha Beal (39) 13
14 TAU Class 1400 90 Josh Daniel (39) 3 11 14:00:07 00:58:40 01:08:39 01:22:32 3.0 Class 1400 90 Josh Daniel (39) 14
15 TAV Class 1400 92 Kevin Curtis (46) 2 11 14:02:37 00:34:23 00:45:12 1.67 Class 1400 92 Kevin Curtis (46) 15
16 TAW Class 1400 94 Steve Strobel (50) 1 11 14:01:37 00:01:11 0.33 Class 1400 94 Steve Strobel (50) 16
17 TAX Class 1400 95 Scott Whipple (47) 1 11 14:02:39 00:01:11 0.33 Class 1400 95 Scott Whipple (47) 17
18 TEH Class 6100 6175 Jerry Zaiden (41) 1 11 14:07:07 00:01:21 00:12:54 0.67 Class 6100 6175 Jerry Zaiden (41) 18
19 TGR Class 6100 6106 Christian Sourapas (18) 3 11 14:06:36 01:07:38 01:18:24 01:32:48 3.0 Class 6100 6106 Christian Sourapas (18) 19
20 TGS Class 6100 6110 Jim Riley (46) 2 11 14:05:38 00:38:27 00:51:31 01:07:57 2.00 Class 6100 6110 Jim Riley (46) 20
21 TGT Class 6100 6119 Brett Sourapas (18) 3 11 14:06:07 01:06:28 01:16:47 01:31:25 3.0 Class 6100 6119 Brett Sourapas (18) 21
22 TGU Class 6100 6121 Garrett Evans (24) 2 11 14:08:38 01:03:28 01:18:17 1.67 Class 6100 6121 Garrett Evans (24) 22
23 TGV Class 6100 6125 Arturo Tomas Benavides (30) 3 11 14:06:08 01:26:35 01:40:13 01:58:37 3.0 Class 6100 6125 Arturo Tomas Benavides (30) 23
24 TGW Class 6100 6127 Jonathan Brenthel (35) 3 11 14:08:07 01:39:34 01:52:32 02:09:53 3.0 Class 6100 6127 Jonathan Brenthel (35) 24
25 TGX Class 6100 6130 Chad Hall (51) 3 11 14:08:07 01:21:48 01:35:24 01:53:59 3.0 Class 6100 6130 Chad Hall (51) 25
26 TGY Class 6100 6132 Steve Croll (38) 2 11 14:07:37 00:44:41 00:56:17 01:46:45 2.00 Class 6100 6132 Steve Croll (38) 26
27 THA Class 6100 6136 Brian Shaleen (40) 3 11 14:08:37 01:15:51 01:28:04 01:45:12 3.0 Class 6100 6136 Brian Shaleen (40) 27
28 THB Class 6100 6158 Tony Smiley (44) 3 11 14:07:37 01:11:10 01:22:35 01:38:16 3.0 Class 6100 6158 Tony Smiley (44) 28
29 THC Class 6100 6165 Tyler Denton (21) 2 11 14:06:38 00:38:03 00:49:54 01:05:47 2.00 Class 6100 6165 Tyler Denton (21) 29
30 THF Class 6100 6183 Darren Rude (49) 2 11 14:05:37 01:57:17 1.67 Class 6100 6183 Darren Rude (49) 30
31 THI Class 6100 6192 Steve Alexander (54) 1 11 14:07:06 00:01:32 0.33 Class 6100 6192 Steve Alexander (54) 31
Count Alpha Class Race Number Driver LAP Start RM-1 RM-10 Finish LAP% Class Race Number Driver Count